Administration

Rebecca Dunnivant, Principal

Rebecca Dunnivant,
Principal

Mrs. Kandye Jones, Assistant Principal

Kandye Jones,
Assistant Principal

Mrs. Tonya Brogden, Guidance Counselor

Tonya Brogden,
Counselor

Teaching Staff

Sara Dailey

Sara Dailey,
Kindergarten

Hannah Turner, Kindergarten

Hannah Turner,
Kindergarten

Lynda Cooper

Lynda Cooper,
First Grade

Jessica Foust, First Grade

Jessica Foust,
First Grade

Brooke Holland, Second Grade
Brooke Holland,
Second Grade
Kaylee Murphy, Second Grade
Kaylee Murphy,
Second Grade
Devon Lynn, Second Grade
Devon Lynn,
Third Grade
Jessica French, Third Grade

Jessica French Wood,
Third Grade

Jennifer Blanton, Fourth Grade

Jennifer Blanton,
Fifth Grade

Tina Murphy, 4th Grade
Tina Murphy,
Fourth Grade

Andrew Floyd, 5th Grade

Andrew Floyd,
Fifth Grade

Amanda Howse, EL Teacher
Amanda Howse,
E.L. Teacher
Regina Clem, PE Teacher

Regina Clem,
PE Teacher

Carol James, Speech

Carol James,
Speech Teacher

Amy Mason, Resource Teacher

Amy Mason,
Resource Teacher

Deborah Parrott, Library Media Specialist

Deborah Parrott,
Library Media Specialist

Ms. Brendalynn Tripplet, Art Teacher

Brendalynn Triplett,
Art Teacher

Staci Paysinger
Staci Paysinger,
Music Teacher

Carmon Gallimore

Carmon Gallimore,
Gifted Teacher

Joslynn Francois-Hart

Joslynn Francois-Hart, Reading Specialist

Pre K Staff

Sharon McCoy, OSR PreK Teacher

Sharon McCoy
OSR PREK Lead Teacher

Kaitlyn McNaughton, OSR Pre-K Auxiliary Teacher

Kaitlyn McNaughton
OSR PREK Auxiliary Teacher

Support Staff

Lori Jarrett, Secretary

Lori Jarrett,
Secretary

Esperanza Bringuez, OSR Pre-K
Esperanza Bringuez,
Counselor Assistant
Karen McMahan, Bookkeeper

Karen McMahan
Bookkeeper

Dean Murray, SRO
Dean Murray,
SRO

Michelle Owen, Nurse

Michelle Owen,
Nurse

April Wilson, EL Instructional Assistant

April Wilson, EL Instructional Assistant

Holly Roberts, Tech Specialist

Holly Roberts
Tech Specialist

Child Nutrition Staff

Faye Hall, CNP Manager
Faye Hall, CNP Manager
Sharon Thomas, CNP
Sharon Thomas, CNP
Donna Menefee, CNP
Donna Menefee, CNP

Custodial Staff

Clayton Bunn, Custodian
Clayton Bunn, Custodian
Mickey Nave, Custodian
Mickey Nave, Custodian

Alternative School

Brian Green, A School Principal

Brian Green,
A School Director

Linda Rolin, A-School Math

Linda Rolin,
A-School Math

Bonnie Baldwin

Bonnie Baldwin, Instructional Assistant